Logo Magiczny Kaukaz wersja mała z napisem

Majówka w Gruzji 2024

Wycieczka po Gruzji

€ 595

za ososbę

Czas trwania

8 dni

Rodzaj

Wycieczka objazdowa

Przewodnik

Polski

Wyżywienia

2 posiłki dziennie

Wykorzystaj majówkę w najpiękniejszy sposób!

Chcesz w ciągu tygodnia wolnego od pracy zwiedzić historyczne miejsca, oddychać czyste górskie powietrze,  napić się gruzińskiego wina i plażować nad Morzem Czarnym? W takim wypadku ta wycieczka po Gruzji jest najlepszą opcją dla Ciebie!

 • 27. kwietnia – 4. maja
 • 8 dni/7 nocy
 • od soboty do soboty
 • wygodne loty z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia

8 dni / 7 nocy

Śladami greckich mitów

Kolorowo oświetlone stalagmity w jaskini Prometeusza w Gruzji.
Jaskinia Prometeusza

Co jest najważniejsze po przylocie? Obiad i wymiana waluty. Po transferze z lotniska zaczynamy więc wyprawę na majówkę tym w centrum Kutaisi, miasta na krawędzi końca świata (według starożytnych Greków). Jedziemy do wielkiej Jaskini Prometeusza, której najniższy punkt znajduje się 80 metrów pod poziomem morza. Po czasie wolnym w mieście czeka powitalna kolacja z winem i tradycyjnymi gruzińskimi daniami.

Mnogość kolorów, narodów, wyznań i… wszystkiego

Stare miasto stolicy Gruzji z cerkwią, drewnianymi balkonami, twierdzą Narikala na szczycie góry i kolejką linową.
Stare miasto, Tbilisi

W stolicy Tbilisi czeka na nas mnóstwo intrygujących miejsc w starym mieście. Zaczynamy od Metechi (Metekhi), gdzie przed kościołem z XIII wieku roztaczają się piękne widoki na stare i nowe części Tbilisi. Wjeżdżamy kolejką linową na szczyt góry zwieńczonej twierdzą Narikala

Abanotubani  zobaczymy potem słynne łaźnie siarkowe. Łaźnie zasilane są wodą, która wypływa z ziemi, mając temperaturę 40°C, co według legendy było powodem założenia miasta w tym miejscu. Na spacerze po starych uliczkach Tbilisi zobaczymy różnorodne domy modlitwy i pomniki. Kolacja z gruzińskim folklorem zakończy dzień.

Miasto miłości wśród winogron

Panorama uliczki i dachów miasta Signagi w Kachetii, Gruzja

W regionie Kachetii (Kakheti) znajduje się świątynia Bodbe z grobem Św. Nino, która w IV wieku przyniosła do Gruzji chrześcijaństwo. Dawniejsza siedziba dworu Signagi (Sighnaghi) jest dzisiaj zwana miastem miłości i,  jak powiadają liczni, wygląda jak „gruzińska Toskania”. 

Uliczki między pięknymi domami z drewnianymi balkonami zapraszają na przechadzkę po stoiskach z lokalnymi wyrobami: wełniane przedmioty zrobione przez miejscowych pań, czurczchele (gruzińskie słodycze), przyprawy i oczywiście wino oraz czaczę (wódka z winogron). Ale przede wszystkim Kachetia to region wina, więc jedziemy na wieś, gdzie na nas będzie czekać degustacja domowego wina. A obiad zjesz na końcu warsztatu kulinarnego.

Przez pierwszą stolicę do Wielkiego Kaukazu

Stado krów przed monastyrem Gergetis Sameba w Stepancminda/Kazbegi w Gruzji, wysokie góry w tle

Zanim Tbilisi przejęło tę rolę, stolicą Gruzji przez wieki była Mccheta (Mtskheta). Klasztor Dżwari (Jvari) odegrał ważną rolę w rozpowszechnianiu chrześcijaństwa w Gruzji, a dziś wręcz słynie z pięknego widoku na miasto. Dżwari i imponująca katedra Sweticchoweli (Svetitskhoveli) z XI w. są wpisane na listę UNESCO. 

Z Mcchety pojedziemy w kierunku Wielkiego Kaukazu gruzińską drogą wojenną, która słynie z malowniczych widoków. Terenowymi samochodami z napędem 4×4 wybierzemy się do klasztoru Gergeti, być może najsłynniejszego miejsca Gruzji. Stąd zobaczyć można owiany mitem szczyt Kazbek (Kazbegi, 5054 m). Wieczorem kolacja i nocleg w Tbilisi.

Skalne miasto dla pogan i królów

Człowiek stoi na ruinach świątyni bogini słońca w skalnym mieście Uplisciche, Gruzja, na tle cerkiew i niebieskie niebo

Gori to miasto urodzenia Józefa Stalina. Do dziś tutaj stoi dom, w którym się urodził. Można także zwiedzić muzeum poświęcone dyktatorowi ZSRR wraz z jego osobistym wagonem kolejowym. Zrobimy krótki postój przy piekarni, gdzie można kupić najlepszy gruziński chleb pieczony w tradycyjny gruziński sposób.

Miasto Uplisciche zostało wykute ze skały. Służyło jako ważny ośrodek religijny i polityczny od epoki brązu aż do późnego średniowiecza. Wieczorem wyjeżdżamy do Batumi, najsłynniejszego kurortu nadmorskiego Gruzji.

Na luzie w „Las Vegas nad Morzem Czarnym”

Instalacja Ali i Nino, dwie oświetlone ludzkie postacie, na tle kolorowego koła diabelskiego w Batumi, Gruzja
"Ali i Nino" Batumi

Ten dzień będzie absolutnie na luzie. Spacerujemy z przewodnikiem po promenadzie ozdobionej słynnymi wizytówkami BatumiWieżą alfabetu, pomnikiem/instalacją pt. „Ali i Nino” i innymi. 

Czas wolny można spędzić samemu, odkrywając mieniące się stylami architektonicznymi miasto, opalając się na plaży, zwiedzając muzea lub odpoczywając w kawiarniach. Adżarska kuchnia prezentuje wpływ tureckich smaków, więc jemy kolację w typowej restauracji.

Gdzie morze błękitu trafia na morze zieleni

Promienie słońca trafiają na bujną zieleń w parku botanicznym w Batumi, Gruzja

 

Ogród Botaniczny w Batumi to przekrój flory ze wszystkich kontynentów. Na wygodnym spacerze spotykamy rośliny z Zakaukazia, Australii, Nowej Zelandii, Himalajów, Azji Wschodniej, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Meksyku i basenu Morza Śródziemnego.

Później, po powrocie do Kutaisi, będzie czas wolny. Można zwiedzić Biały most ze szklaną podłogą, ozdobiony ogromną mozaiką bazar i wspominającą długą historię regionu Fontannę Kolchidy.

Do zobaczenia!

Jesteście naszymi gośćmi do ostatniej chwili waszej Majówki w Gruzji. Zawieziemy Was na lotnisko. Będziemy punktualnie i pożegnamy Was z nadzieją, że jeszcze się zobaczymy!

Mapa wycieczki Majówka 2023 w Gruzji biura Magiczny Kaukaz z wszystkimi atrakcjami i zabytkami na trasie
 • Komfortowy transport
 • Polskojęzyczny przewodnik
 • 2 posiłki dziennie
 • Butelka wody dziennie
 • Degustacja wina
 • Bilety wstępu
 • Przejazd kolejką linową
 • Bilety lotnicze
 • ubezpieczenie
 • dodatkowe posiłki i napoje
 • napiwki dla obsługi
 • pokoje jednoosobowe (możemy zorganizować z dopłatą)

Wszystkie noclegi w ramach wycieczki "Majówka 2023 w Gruzji" są w hotelach 3- lub 4-gwiazdkowych.

Indywidualna wycieczka

Jeśli nie chcesz w dużym gronie jechać, a raczej w bardziej intymnej grupie to nie ma sprawy. Możemy zorganizować wycieczkę po Gruzji tylko dla Was. Kiedy chcesz i jak chcesz. Prosimy w takim razie o kontakt.

Transfer do dowolnego lotniska

Domyślnie nasi goście mają połączenie z Polski do lotniska w Kutaisi. Jeśli lecicie ale np. do Tbilisi lub Batumi, oczywiście umożliwimy transfer też i stamtąd.

Inne życzenia

Każdy z naszych gości jest indiwidualnym. Dajcie nam znać, jeśli macie jakieś życzenia lub potrzeby. Postaramy się o spełnienie ich.

Ogólnie nie ma ograniczenia wiekowego. Już zwiedzaliśmy miejsca i z seniorami, i z dziećmi. Jednak ostrzegamy, że dwa razy spotkamy szlaki średniego poziomu trudności w lesie i pod górkę. Wycieczka „Majówka w Gruzji” odpowiada gościom, którzy chcą całkowicie bezstresowo doświadczyć różnorodności Gruzji i cenią wolny czas.

Gruzja jest bezpiecznym, tanim, magicznym krajem. Ludzie są przyjaźni i ogólnie lubią Polaków.

Konkretnie odpowiadamy na często zadawane pytania na temat na naszej stronie FAQ.

Albo po napisz nam wiadomość.

Podziel się 

Barbara T. z Bolesławca o Magicznym Kaukazie

Gorąco polecam. Cudowna przygoda. Pełen profesjonalizm. Tatiana wyprzedzała moje marzenia i myśli. Skutecznie zaraziła mnie miłością do Gruzji.

Małgorzata P. z Bolesławca o Magicznym Kaukazie

Magiczny Kaukaz to po pierwsze profesjonalna firma , a po drugie jak sama nazwa mówi magiczne miejsce . Z całego serca polecam wszystkim przewodniczkę Tatie

Łukasz B. z Poznania o Magicznym Kaukazie

Wszystkim, którzy chcą spędzić wakacje w Gruzji, bardzo polecam skorzystanie z usług "Magicznego Kaukazu". Biuro w pełni wiarygodne i profesjonalne, z obsługą w języku polskim na bardzo dobrym poziomie.

  Zarezerwuj teraz!

  Tatia Meltauri, dyrektor Magicznego Kaukazu

  Masz pytania?

  Nie ma sprawy. Chętnie Ci pomogę.

  Inni też interesowali się tymi ofertami

  Nasze oferty

  € 699

  Aktywne wakacje w majestatycznych górach Kaukazu, hotel tuż przy stoku i taniej niż Austria!

  4,8/5

  € 35

  Doświadcz na własne oczy prawie zaginionego obyczaju kaukaskiego – przywitaj wiosnę z nami!

  4,8/5

  od € 15

  Przenieś się w czasie przez wieki. Wycieczka na pieszo pokaże najważniejsze zabytki i ukryte perełki.

  4,8/5

  Blog

  Wskazówki i ciekawości

  Naszą misją jest przedstawić mój kraj i przygotować najmilsze wycieczki. Więc przedstawiamy tutaj wszystko co ważne, ciekawe i zaskakujące.

  7 pomysłów na zimowe wakacje w Gruzji

  7 pomysłów na zimowe wakacje w Gruzji

  Gruzja jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą. Tu znajdziecie 7 pomysłów, jak urozmaicić swoje zimowe wakacje podczas podróży po Gruzji.

  Pogoda w Gruzji

  Pogoda w Gruzji

  Jeśli planujecie wizytę w Gruzji, to jednym z ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, jest właśnie pogoda. W Gruzji panuje klimat...

  Gruzja bez paszportu? Jakie dokumenty są potrzebne?

  Gruzja bez paszportu? Jakie dokumenty są potrzebne?

  Czy można przyjechać do Gruzji bez paszportu?  Czy konieczne jest zameldowanie w Gruzji? Co zrobić w przypadku zgubienia paszportu? Odpow...

  Gruzja – kiedy najlepiej odwiedzić?

  Gruzja – kiedy najlepiej odwiedzić?

  Jednym z najważniejszych aspektów planując wizytę w Gruzji jest wybór odpowiedniego terminu. dowiedz się, kiedy najbardziej opłaca się pojechać do Gruzji